Program "czyste powietrze" daje Państwu możliwość uzyskania dofinansowania do termomodernizacji domu lub mieszkania, wysokość tego dofinansowania zależna jest od dochodów na głowę mieszkańca w Waszym gospodarstwie domowym i może wynosić nawet 90%.

      O ile posiadacie Państwo piec na paliwo stałe, i chcieli byście wymienić go na nowoczesne źródło ciepła, np. oferowane przez nas folie grzewcze, istniej możliwość uzyskania dofinansowania, również fotowoltaika będzie objęta wsparciem.

      Na chwilę obecną program jeszcze startuje, ale ma trwać 10 lat do roku 2029, więc jest duża szansa na skorzystanie z tych środków.

Najpewniejsze źródło informacji to oficjalna strona Ministerstwa Środowiska Ministerstwo Środowiska oraz Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który odpowiada za zbieranie i ocenę wniosków, oraz wypłatę środków.

Do dyskusji można się włączyć w dedykowanej temu programowi grupie na facebook'u

Możemy też polecić lekturę innych artykułów opisujących możliwości tego programu 103 mld zł na poprawę jakości powietrza w Polsce lub "Czyste powietrze" na starcie. Ponad 100 mld zł do wydania w serwisie businessinsider.com.pl.